
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Forward Current | 8 A |
| Recovery Time | 30 ns |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Type | Switching Diode |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Current | 100 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
